Timing MD - Contractor License                                         3/10/2017 - 10:40 PM
                                 DePauw HSR II - 3/10/2017                                  
                                       DePauw College                                       
                                    Last Completed Event                                    
 
Event 15  Boys 4x800 Meter Relay
=========================================================================================   
        8:52.28  HSRL HSR Large 24 place                                                    
        9:17.29  HSRS HSR Small 24 place                                                    
    School                                               Seed     Finals        Alternate   
=========================================================================================   
Section  1                                                                                  
  1 Terre Haute South Vigo  'A'                       8:15.00    8:19.24 HSRL               
     1) Haley, Thomas 12                2) Price, Dylan 12                                  
     3) Kline, Carson 11                4) Hannaford, Ryan 12                               
  2 Lawrence North  'A'                               8:35.00    8:24.97 HSRL               
     1) Harris, Kyle 12                 2) Grese, Ben 12                                    
     3) Petroy, Nick 11                 4) Reid, Matt 09                                    
  3 Cascade  'A'                                      8:28.50    8:44.84 HSRL               
     1) Johnson, Sean 11                2) Shepard, Ben 11                                  
     3) Gill, Gurvinder 11              4) Durham, David 11                                 
  4 Greensburg  'A'                                   9:05.10    8:51.81 HSRL               
     1) McClintic, Reid 12              2) Butz, Hunter 09                                  
     3) Johnson, Kevin 12               4) Hasselbring, Jared 12                            
  5 North Central (Indianapolis)  'B'                 9:06.00    9:08.33 HSRS               
     1) Rousu, Logan 09                 2) Ruschhaupt, Jacob 10                             
     3) Jackson, James 09               4) Hodges, John 10                                  
  6 South Vermillion  'A'                             9:01.22    9:14.02 HSRS               
     1) Grundale, Zach 10               2) Holbert, Andy 12                                 
     3) Lindsey, Kaden 10               4) Kendall, Dakota 11                               
  7 Cloverdale  'A'                                   8:55.00    9:20.96                    
     1) Heavener, Ryan 12               2) Stevens, Chad 12                                 
     3) Williamson, Elliott 10          4) Mannan, Eddie 11                                 
  8 Lighthouse Christian Academy  'A'                 9:09.57    9:27.02                    
     1) Topp, Alex 09                   2) Pyclik, Jonathan 09                              
     3) Larson, Erik 09                 4) Browning, Nathan 12                              
  9 Greenfield-Central  'A'                           9:02.87    9:35.60                    
     1) Wickham, William 10             2) Flora, Greg 10                                   
     3) Kinnaman, Conner 09             4) Niemeier, Parker 10                              
Section  2                                                                                  
  1 Floyd Central  'A'                                9:30.00    9:16.21 HSRS               
     1) Heinemann, Luke 09              2) Langdon, Jacob 11                                
     3) Ellis, Ross 10                  4) Hauser, Conrad 11                                
  2 North Central (Indianapolis)  'A'                 9:15.00    9:31.94                    
     1) Casey, Korbin 09                2) Burdick, Joe 10                                  
     3) Kannianen, Noah 12              4) Weiner, Noah 10                                  
  3 Ben Davis  'B'                                    9:33.00    9:42.65                    
     1) Keedy, Anthony 10               2) Lezama, Adian 09                                 
     3) Mata, Julian 10                 4) Piotrowski, Bernard 09                           
  4 Brown County  'A'                                 9:30.00    9:42.67                    
     1) Samples, Jordan 12              2) Normile, Will 09                                 
     3) McCann, Aaron 09                4) Kilburn, Timmy 09                                
  5 Ben Davis  'A'                                    9:11.00    9:43.52                    
     1) Smith, Gabriel 10               2) Lofland, Robbie 11                               
     3) Dartis, Jaylen 09               4) Shewaferahu, Gared 10                            
  6 South Knox  'B'                                             10:00.58                    
     1) Snyder, Logan 11                2) Roach, Hunter 11                                 
     3) Faulkner, Trenton 09            4) Ketchem, Anthony 09                              
  7 Ben Davis  'C'                                    9:36.00   10:05.23                    
     1) Moore, Bailey 12                2) Bush, Rehcory 10                                 
     3) Westerfield, Frank 10           4) Fadeyi, Isaac 09                                 
  8 Cascade  'B'                                                10:12.64                    
     1) Hutcheson, Steven 11            2) Simon, Alex 11                                   
     3) Junod, Nathan 12                4) Fernandez, Luke 11                               
============================================================================================
        8:52.28  HSRL HSR Large 24 place                                                    
        9:17.29  HSRS HSR Small 24 place                                                    
    School                                               Seed     Finals        H# Alternate
============================================================================================
Finals                                                                                      
  1 Terre Haute South Vigo  'A'                       8:15.00    8:19.24 HSRL    1          
     1) Haley, Thomas 12                2) Price, Dylan 12                                  
     3) Kline, Carson 11                4) Hannaford, Ryan 12                               
  2 Lawrence North  'A'                               8:35.00    8:24.97 HSRL    1          
     1) Harris, Kyle 12                 2) Grese, Ben 12                                    
     3) Petroy, Nick 11                 4) Reid, Matt 09                                    
  3 Cascade  'A'                                      8:28.50    8:44.84 HSRL    1          
     1) Johnson, Sean 11                2) Shepard, Ben 11                                  
     3) Gill, Gurvinder 11              4) Durham, David 11                                 
  4 Greensburg  'A'                                   9:05.10    8:51.81 HSRL    1          
     1) McClintic, Reid 12              2) Butz, Hunter 09                                  
     3) Johnson, Kevin 12               4) Hasselbring, Jared 12                            
  5 North Central (Indianapolis)  'B'                 9:06.00    9:08.33 HSRS    1          
     1) Rousu, Logan 09                 2) Ruschhaupt, Jacob 10                             
     3) Jackson, James 09               4) Hodges, John 10                                  
  6 South Vermillion  'A'                             9:01.22    9:14.02 HSRS    1          
     1) Grundale, Zach 10               2) Holbert, Andy 12                                 
     3) Lindsey, Kaden 10               4) Kendall, Dakota 11                               
  7 Floyd Central  'A'                                9:30.00    9:16.21 HSRS    2          
     1) Heinemann, Luke 09              2) Langdon, Jacob 11                                
     3) Ellis, Ross 10                  4) Hauser, Conrad 11                                
  8 Cloverdale  'A'                                   8:55.00    9:20.96         1          
     1) Heavener, Ryan 12               2) Stevens, Chad 12                                 
     3) Williamson, Elliott 10          4) Mannan, Eddie 11                                 
  9 Lighthouse Christian Academy  'A'                 9:09.57    9:27.02         1          
     1) Topp, Alex 09                   2) Pyclik, Jonathan 09                              
     3) Larson, Erik 09                 4) Browning, Nathan 12                              
 10 North Central (Indianapolis)  'A'                 9:15.00    9:31.94         2          
     1) Casey, Korbin 09                2) Burdick, Joe 10                                  
     3) Kannianen, Noah 12              4) Weiner, Noah 10                                  
 11 Greenfield-Central  'A'                           9:02.87    9:35.60         1          
     1) Wickham, William 10             2) Flora, Greg 10                                   
     3) Kinnaman, Conner 09             4) Niemeier, Parker 10                              
 12 Ben Davis  'B'                                    9:33.00    9:42.65         2          
     1) Keedy, Anthony 10               2) Lezama, Adian 09                                 
     3) Mata, Julian 10                 4) Piotrowski, Bernard 09                           
 13 Brown County  'A'                                 9:30.00    9:42.67         2          
     1) Samples, Jordan 12              2) Normile, Will 09                                 
     3) McCann, Aaron 09                4) Kilburn, Timmy 09                                
 14 Ben Davis  'A'                                    9:11.00    9:43.52         2          
     1) Smith, Gabriel 10               2) Lofland, Robbie 11                               
     3) Dartis, Jaylen 09               4) Shewaferahu, Gared 10                            
 15 South Knox  'B'                                             10:00.58         2          
     1) Snyder, Logan 11                2) Roach, Hunter 11                                 
     3) Faulkner, Trenton 09            4) Ketchem, Anthony 09                              
 16 Ben Davis  'C'                                    9:36.00   10:05.23         2          
     1) Moore, Bailey 12                2) Bush, Rehcory 10                                 
     3) Westerfield, Frank 10           4) Fadeyi, Isaac 09                                 
 17 Cascade  'B'                                                10:12.64         2          
     1) Hutcheson, Steven 11            2) Simon, Alex 11                                   
     3) Junod, Nathan 12                4) Fernandez, Luke 11