NIKE Midwest 2016
11/13/16
     
Results by Timing MD  
Software by ChuckScoreCrossCountry  
     
Boys Championship Race
Boys Championship Race
 
Place Bib Number Name School 1k 2k 3k 4k Finish Total Time Pace
1 1436 Danny Kilrea (SR) LaGrange XC IL 2:46 3:05 3:00 2:54 3:03 14:51.6 4:47
2 1860 Dylan Jacobs (JR) Sandburg XC IL 2:46 3:04 2:57 2:59 3:05 14:55.1 4:48
3 1326 Jack Aho (SR) G Lake Distance IL 2:47 3:05 3:01 2:58 3:02 14:55.1 4:48
4 1467 Dustin Horter (JR) Lakota East OH 2:46 3:06 3:02 2:59 3:04 14:59.9 4:49
5 2458 Gabe Findel (JR) Una - Indiana 2:45 3:02 3:01 3:05 3:08 15:02.4 4:50
6 2397 Austin Hindman Wildwood Lancers MO 2:47 3:05 3:01 3:03 3:06 15:04.4 4:51
7 1453 Brian Griffith (SR) Lake Zurich Running Club IL 2:46 3:06 3:02 3:03 3:06 15:05.7 4:51
8 1460 Matt Pereira (SR) Lake Zurich Running Club IL 2:46 3:06 3:03 3:05 3:05 15:06.8 4:52
9 1327 Matt Aho (SR) G Lake Distance IL 2:47 3:05 3:02 3:07 3:05 15:09.5 4:53
10 2457 Mitchell Day (SR) Una - Michigan 2:47 3:05 3:03 3:03 3:10 15:10.2 4:53
11 2183 Curtis Eckstein (SR) Una - Indiana 2:46 3:05 3:02 3:03 3:14 15:13.7 4:54
12 1718 Hunter Moore (SR) Olentangy Orange XC OH 2:46 3:05 3:02 3:06 3:15 15:17.4 4:55
13 1002 Victor Mugeche (JR) Blue Springs Dragons MO 2:47 3:06 3:04 3:09 3:10 15:17.9 4:55
14 1919 Joe Riordan (SR) Solon Elite XC Club OH 2:52 3:03 3:05 3:07 3:10 15:19.0 4:56
15 2127 Wyatt Mcintyre (JR) Una - Illinois 2:53 3:05 3:04 3:05 3:11 15:19.9 4:56
16 2381 Cj Ambosio (SR) Wildcat Track Club OH 2:48 3:04 3:02 3:07 3:18 15:20.9 4:56
17 2326 Ryan Adkins (SO) Una - Ohio 2:48 3:05 3:04 3:11 3:15 15:24.0 4:57
18 1622 Jack Jett (SR) Naperville South IL 2:53 3:10 3:07 3:07 3:04 15:24.2 4:57
19 1025 Zach Kreft (JR) Buckeye Valley XC OH 2:54 3:07 3:08 3:07 3:08 15:26.4 4:58
20 1220 Alec Danner (SR) Downers North XC Club IL 2:47 3:10 3:09 3:09 3:09 15:26.5 4:58
21 1629 Zachary Kinne (SO) Naperville South IL 2:53 3:10 3:07 3:08 3:09 15:29.8 4:59
22 1631 Jake McEneaney (SR) Naperville South IL 2:53 3:10 3:07 3:07 3:10 15:30.6 4:59
23 1236 Jacob Ridderhoff (JR) Downers North XC Club IL 2:47 3:11 3:11 3:09 3:10 15:31.3 5:00
24 1605 Andrew Walmer (SR) MSDP IL 2:48 3:12 3:10 3:09 3:10 15:31.6 5:00
25 2111 Logan Hall (JR) Una - Illinois 2:52 3:06 3:10 3:10 3:13 15:33.2 5:00
26 2341 Jacob Keating (SR) Una - Ohio 2:56 3:09 3:04 3:05 3:16 15:33.4 5:00
27 2446 Matthew Richtman (JR) Hawkingtons IL 2:48 3:06 3:13 3:14 3:12 15:35.8 5:01
28 1443 Vince Zona (SR) LaGrange XC IL 2:47 3:05 3:03 3:12 3:27 15:36.2 5:01
29 1915 Danny Cohen (SR) Solon Elite XC Club OH 2:49 3:08 3:10 3:11 3:17 15:37.0 5:02
30 2107 Jack Franklin (SR) Una - Illinois 2:48 3:06 3:08 3:13 3:19 15:37.1 5:02
31 2004 Ben Miller (JR) The Carmel Project IN 2:50 3:12 3:10 3:12 3:12 15:37.3 5:02
32 1614 Scott Anderson (SR) Naperville South IL 2:53 3:12 3:10 3:08 3:11 15:37.7 5:02
33 2054 Blake Evertsen (SR) The Dale IL 2:47 3:05 3:05 3:17 3:22 15:38.6 5:02
34 2007 Colin Murphy (JR) The Carmel Project IN 2:50 3:11 3:09 3:09 3:17 15:38.9 5:02
35 1603 Mathias Powell (SO) MSDP IL 2:54 3:10 3:08 3:12 3:13 15:39.5 5:02
36 2333 Conner Delahanty (SR) Una - Ohio 2:52 3:08 3:10 3:11 3:16 15:40.0 5:03
37 1046 Noah Steffen (SR) Cadet Distance Project IN 2:56 3:09 3:08 3:08 3:17 15:40.2 5:03
38 2110 Jacob Gebhardt (JR) Una - Illinois 2:47 3:06 3:10 3:16 3:19 15:40.2 5:03
39 1633 Matt Milostan (SR) Naperville South IL 2:54 3:11 3:12 3:12 3:10 15:41.9 5:03
40 1369 Reese Jordan (SR) Hawks IL 2:50 3:13 3:11 3:14 3:13 15:42.0 5:03
41 1634 Josh Mollway (SR) Naperville South IL 2:54 3:12 3:12 3:13 3:11 15:44.2 5:04
42 1104 Cole Powers (SO) Charger Track Club IN 2:55 3:14 3:11 3:13 3:09 15:44.7 5:04
43 1102 Connor Goetz (JR) Charger Track Club IN 2:56 3:14 3:11 3:12 3:10 15:44.8 5:04
44 1757 Parker Jones (SR) Phidippides Mentality IN 2:50 3:09 3:13 3:16 3:15 15:45.2 5:04
45 1876 Warren Blood (SR) Sheridan Athletic Club IL 2:55 3:08 3:13 3:15 3:13 15:45.5 5:04
46 1740 Brian Leonard (SR) Palatine XC Club IL 2:48 3:09 3:10 3:15 3:22 15:46.0 5:04
47 1546 Matthew Bull (SR) Mentor Sole OH 2:49 3:13 3:12 3:16 3:14 15:46.5 5:04
48 1496 Alec Fleming (JR) Lowell Distance Club IN 2:53 3:11 3:11 3:16 3:14 15:46.6 5:04
49 1430 Sean MacGregor (JR) Kroy IL 2:49 3:12 3:13 3:15 3:16 15:47.2 5:05
50 1217 Ryan Birkmeier (JR) Downers North XC Club IL 2:55 3:10 3:14 3:14 3:13 15:47.2 5:05
51 1229 Andrew Marek (SR) Downers North XC Club IL 2:49 3:12 3:12 3:14 3:18 15:47.6 5:05
52 2347 Tyler Polman (SR) Una - Ohio 2:52 3:10 3:13 3:14 3:16 15:48.1 5:05
53 2311 Clayton Duchatschek (SR) Una - Missouri 2:52 3:11 3:14 3:15 3:14 15:48.2 5:05
54 2277 Brendan Fraser (JR) Una - Michigan 2:47 3:09 3:13 3:16 3:22 15:48.5 5:05
55 1427 Charlie Kern (JR) Kroy IL 2:48 3:10 3:12 3:15 3:22 15:48.8 5:05
56 1600 Ryan Hodge (JR) MSDP IL 2:53 3:11 3:12 3:17 3:15 15:49.0 5:05
57 1304 Dylan Zangri (SR) East Oswego HRC IL 2:48 3:10 3:13 3:16 3:18 15:49.2 5:05
58 2320 Benjamin Naeger (SR) Una - Missouri 2:54 3:07 3:12 3:14 3:20 15:49.5 5:05
59 1232 Matthew Moravec (SO) Downers North XC Club IL 2:54 3:10 3:14 3:16 3:14 15:49.6 5:05
60 1599 Riley Fortune (JR) MSDP IL 2:53 3:07 3:14 3:15 3:19 15:50.4 5:06
61 1916 Logan Esper (SO) Solon Elite XC Club OH 2:54 3:15 3:16 3:15 3:08 15:50.6 5:06
62 1103 Carter Meyer (SR) Charger Track Club IN 2:56 3:13 3:11 3:14 3:15 15:51.1 5:06
63 2460 John Luder (SR) Una - Missouri 2:49 3:12 3:16 3:17 3:16 15:52.3 5:06
64 1619 Jeremy Hayhurst (SR) Naperville South IL 2:57 3:13 3:12 3:14 3:15 15:52.5 5:06
65 1439 Alex Pall (SR) LaGrange XC IL 2:54 3:15 3:16 15:53.2 5:07
66 1961 Calvin Bates (SO) The Carmel Project IN 2:52 3:14 3:14 3:13 3:17 15:53.2 5:07
67 1447 Patrick Burns (JR) Lake Zurich Running Club IL 2:54 3:11 3:14 3:17 3:16 15:54.7 5:07
68 1255 Stephen Pipilas (JR) Downers South Distance Club IL 2:54 3:11 3:13 3:17 3:17 15:54.8 5:07
69 2152 Jared Schuckman (JR) Una - Illinois 2:54 3:09 3:10 3:16 3:24 15:55.1 5:07
70 2161 Alex Tam (JR) Una - Illinois 2:54 3:15 3:16 3:16 3:13 15:55.9 5:07
71 1414 Sean Sanaghan (SR) Kensington Kross IL 2:59 3:14 3:13 3:13 3:16 15:55.9 5:07
72 1360 Tommy Brady (SO) Hawks IL 2:54 3:11 3:13 3:17 3:19 15:56.0 5:08
73 2143 Alex Ratkovich (SR) Una - Illinois 2:55 3:14 3:15 3:14 3:16 15:56.2 5:08
74 1644 Thomas Chavez (SR) Nighthawks IL 2:58 3:12 3:15 3:18 3:14 15:58.8 5:08
75 1440 Dan Palmer (SR) LaGrange XC IL 2:53 3:11 3:15 3:17 3:20 15:58.9 5:08
76 2321 Ryan Parson (SR) Una - Missouri 2:50 3:12 3:20 3:19 3:14 15:59.0 5:09
77 1107 Dawson Winters (SR) Charger Track Club IN 2:56 3:14 3:12 3:18 3:17 15:59.1 5:09
78 2270 Alex Comerford (SO) Una - Michigan 2:47 3:10 3:15 3:18 3:26 15:59.8 5:09
79 1183 David Czerwonky (SR) West Lafayette XC IN 2:55 3:12 3:18 3:19 3:14 16:00.7 5:09
80 1596 Ben Craw (SR) MSDP IL 2:52 3:11 3:17 3:20 3:18 16:01.2 5:09
81 2105 Ben Flowers Una - Illinois 2:53 3:16 3:13 3:16 3:21 16:01.5 5:09
82 2146 Michael Ronzone (JR) Una - Illinois 2:50 3:15 3:15 3:19 3:19 16:01.5 5:09
83 2214 Jakob Kintzele (JR) Una - Indiana 2:56 3:10 3:15 3:18 3:21 16:01.5 5:09
84 1893 Patrick Norrick (JR) Sheridan Athletic Club IL 3:00 3:15 3:12 3:13 3:20 16:02.1 5:10
85 1454 Kyle Griffith (SR) Lake Zurich Running Club IL 2:50 3:09 3:14 3:17 3:30 16:02.1 5:10
86 2225 Bailey McIntire (SR) Una - Indiana 2:47 3:11 3:14 3:21 3:26 16:02.4 5:10
87 2239 Austin Scott (SO) Una - Indiana 2:55 3:17 3:12 3:17 3:18 16:02.4 5:10
88 1418 Jack Terry (JR) Kensington Kross IL 2:59 3:15 3:12 3:17 3:18 16:02.5 5:10
89 1209 Andrew Tighe (JR) Davidson XC OH 2:52 3:14 3:16 3:19 3:20 16:02.7 5:10
90 1864 Martin Skucas (SR) Sandburg XC IL 2:50 3:14 3:17 3:19 3:20 16:03.0 5:10
91 1004 Griffin Barger (SR) Braves XC IN 2:55 3:15 3:13 3:19 3:18 16:03.4 5:10
92 2198 Rhys Grealish (SR) Una - Indiana 2:52 3:12 3:19 3:19 3:21 16:04.8 5:10
93 2398 Tommy Laarman Wildwood Lancers MO 2:54 3:16 3:15 3:19 3:18 16:05.0 5:11
94 1099 Jack Welsh (JR) Centerville XC OH 2:52 3:17 3:17 3:17 3:20 16:05.2 5:11
95 2171 Aaron Bennett (SR) Una - Indiana 2:57 3:19 3:19 3:17 3:12 16:06.0 5:11
96 1159 Ben Ewert (SR) Creek Elite OH 2:52 3:10 3:15 3:24 3:23 16:06.0 5:11
97 2092 Jack Becker (JR) Una - Illinois 2:52 3:10 3:11 3:16 3:35 16:06.7 5:11
98 1495 Caleb Chapman (JR) Lowell Distance Club IN 2:59 3:16 3:13 3:16 3:21 16:07.2 5:11
99 1230 Sam McCool (JR) Downers North XC Club IL 2:57 3:15 3:17 3:17 3:21 16:08.7 5:12
100 1983 Keelan Grant (JR) The Carmel Project IN 2:56 3:14 3:16 3:19 3:22 16:09.2 5:12
101 997 Oaklee Hauschild (JR) Blue Springs Dragons MO 2:50 3:20 3:20 3:17 3:21 16:09.6 5:12
102 2395 Harrison Brown Wildwood Lancers MO 2:55 3:16 3:17 3:21 3:19 16:10.2 5:12
103 1921 Mark Shannon (JR) Solon Elite XC Club OH 2:58 3:18 3:16 3:20 3:16 16:10.6 5:12
104 2314 Ryan Flood (JR) Una - Missouri 2:53 3:16 3:19 3:18 3:22 16:10.7 5:12
105 2209 Ian Hunter (JR) Una - Indiana 2:56 3:18 3:17 3:21 3:17 16:11.3 5:13
106 1594 Brian Butcher (SR) MSDP IL 2:52 3:14 3:16 3:20 3:27 16:11.6 5:13
107 1386 Josh Methner (FR) Hersey XC IL 2:57 3:15 3:16 3:21 3:22 16:12.4 5:13
108 2061 Sean O'Connell (JR) The Dale IL 3:00 3:21 3:20 3:15 3:14 16:12.6 5:13
109 1413 James Riordan (SR) Kensington Kross IL 2:59 3:14 3:15 3:20 3:22 16:12.6 5:13
110 1907 Cooper Woolford (SR) Sheridan Athletic Club IL 2:57 3:13 3:17 3:22 3:22 16:12.9 5:13
111 2394 Andrew Szendrey (SR) Wildcat Track Club OH 2:55 3:14 3:18 3:19 3:25 16:13.2 5:13
112 1535 Matt Stump (SR) Medina XC Running Club OH 3:01 3:16 3:16 3:19 3:18 16:13.4 5:13
113 1917 Max Gross (SR) Solon Elite XC Club OH 2:55 3:19 3:19 3:22 3:16 16:13.4 5:13
114 1188 Isaiah Robyne (JR) West Lafayette XC IN 2:55 3:12 3:19 3:22 3:23 16:14.0 5:13
115 1361 Brandon Christopher (JR) Hawks IL 2:53 3:15 3:19 3:23 3:22 16:14.1 5:13
116 2175 Josh Campbell (JR) Una - Indiana 3:00 3:16 3:17 3:21 3:19 16:14.4 5:13
117 1879 Matthew Burke (SR) Sheridan Athletic Club IL 3:00 3:16 3:17 3:18 3:21 16:14.7 5:13
118 1219 Nicholas Chudzik (JR) Downers North XC Club IL 2:56 3:17 3:19 3:20 3:22 16:15.0 5:14
119 1435 Charles Harders (JR) LaGrange XC IL 2:54 3:15 3:19 3:22 3:22 16:15.2 5:14
120 1384 Jacob Krupa (SR) Hersey XC IL 2:53 3:15 3:15 3:22 3:27 16:15.5 5:14
121 1853 John Walls (SO) Roosevelt Roadrunners IL 2:54 3:16 3:19 3:21 3:23 16:15.7 5:14
122 1947 Max Mcdaniel (SO) Super Soaker Squad MO 2:55 3:21 3:19 3:20 3:20 16:16.4 5:14
123 1129 Elijah Brooks (SR) Columbus Thorn IN 2:53 3:16 3:16 3:23 3:27 16:16.5 5:14
124 2093 Patrick Bruch (SR) Una - Illinois 2:56 3:12 3:21 3:24 3:22 16:17.0 5:14
125 2145 Josh Rodgers (SO) Una - Illinois 2:55 3:12 3:19 3:24 3:25 16:17.8 5:14
126 1922 Chantz Visse (JR) Solon Elite XC Club OH 2:58 3:17 3:17 3:20 3:23 16:17.8 5:14
127 2108 Sean Galla (JR) Una - Illinois 2:57 3:19 3:19 3:20 3:21 16:18.2 5:15
128 1687 Ben Otstott (JR) North Plainfield Running IL 2:54 3:17 3:18 3:22 3:26 16:19.0 5:15
129 1382 Jack Fredian (JR) Hersey XC IL 2:54 3:18 3:16 3:24 3:25 16:19.2 5:15
130 1980 Thomas Gastineau (SO) The Carmel Project IN 2:55 3:16 3:19 3:24 3:24 16:19.7 5:15
131 2389 Liam McGuire (JR) Wildcat Track Club OH 2:55 3:16 3:18 3:24 3:25 16:20.1 5:15
132 1949 Charlie Samarzich (SR) Super Soaker Squad MO 2:57 3:22 3:21 3:19 3:19 16:20.6 5:15
133 1409 Jack O'Donnell (SR) Kensington Kross IL 2:59 3:14 3:16 3:23 3:28 16:21.4 5:16
134 1421 Jackson Bode (JR) Kroy IL 2:58 3:17 3:22 3:26 3:16 16:21.8 5:16
135 1105 Draven Thompson (SO) Charger Track Club IN 2:56 3:14 3:16 3:23 3:30 16:22.2 5:16
136 2219 Nick Leahy (JR) Una - Indiana 2:57 3:19 3:19 3:21 3:24 16:22.5 5:16
137 1820 Eddie Zuercher (JR) River Running Club OH 2:55 3:18 3:23 3:24 3:20 16:22.8 5:16
138 1819 Benjamin Williams (SR) River Running Club OH 2:53 3:19 3:22 3:24 3:23 16:23.0 5:16
139 2318 Charles McIntyre (SR) Una - Missouri 2:53 3:13 3:19 3:24 3:32 16:23.2 5:16
140 1494 Hunter Boyer (SR) Lowell Distance Club IN 2:56 3:16 3:16 3:24 3:29 16:23.4 5:16
141 1688 Omar Paramo (JR) North Plainfield Running IL 2:54 3:18 3:22 3:24 3:24 16:23.7 5:16
142 1964 Evan Bouillet (SR) The Carmel Project IN 2:52 3:13 3:15 3:18 3:43 16:23.7 5:16
143 2449 Zac Clark (SR) Una - Ohio 3:01 3:18 3:21 3:22 3:20 16:24.3 5:17
144 2055 Sam Fathizadeh (SR) The Dale IL 2:55 3:16 3:19 3:24 3:28 16:24.7 5:17
145 1186 Andrius Kriauciunas (SR) West Lafayette XC IN 2:59 3:18 3:18 3:21 3:27 16:24.9 5:17
146 1167 Luke Kleinfelder (SR) Creek Elite OH 2:56 3:21 3:25 3:22 3:20 16:25.0 5:17
147 1031 Alex Amaro (SR) Cadet Distance Project IN 3:01 3:21 3:18 3:20 3:22 16:25.1 5:17
148 1034 Reece Gibson (FR) Cadet Distance Project IN 2:57 3:20 3:22 3:23 3:21 16:25.4 5:17
149 1523 Caleb Cummings (SO) Medina XC Running Club OH 3:02 3:21 3:20 3:19 3:22 16:25.6 5:17
150 1869 Tyler Pasley (SR) SHALAH XC Club IL 3:04 3:20 3:18 3:19 3:21 16:26.1 5:17
151 2400 Nassim Outattole Wildwood Lancers MO 2:55 3:20 3:21 3:26 3:21 16:26.2 5:17
152 2195 Daniel Gerber (SR) Una - Indiana 2:49 3:15 3:19 3:31 3:30 16:26.7 5:17
153 1697 Joey Black (SR) O'fallon Running Club IL 2:52 3:08 3:15 3:33 3:36 16:27.1 5:18
154 1428 Ethan Kern (FR) Kroy IL 2:59 3:21 3:18 3:23 3:23 16:27.4 5:18
155 1948 Brendan Pratt (SR) Super Soaker Squad MO 2:55 3:20 3:20 3:24 3:26 16:27.5 5:18
156 1469 Dan Leonard (SR) Lakota East OH 2:52 3:17 3:23 3:22 3:31 16:27.6 5:18
157 1388 Sam Svienty (SR) Hersey XC IL 2:58 3:20 3:24 3:24 3:20 16:27.9 5:18
158 1537 Jake Wickert (JR) Medina XC Running Club OH 3:02 3:21 3:22 3:25 3:15 16:28.3 5:18
159 1000 Jonah Loewe (JR) Blue Springs Dragons MO 2:55 3:20 3:24 3:26 3:21 16:28.4 5:18
160 2099 Jack Darrow (SR) Una - Illinois 2:53 3:21 3:25 3:26 3:22 16:28.9 5:18
161 2382 Andrew Biehl (SO) Wildcat Track Club OH 2:55 3:21 3:25 3:26 3:21 16:29.4 5:18
162 1534 Alex Stamper (JR) Medina XC Running Club OH 3:02 3:21 3:22 3:22 3:19 16:29.5 5:18
163 1865 Alex Symanski (SR) Sandburg XC IL 3:01 3:23 3:22 3:22 3:19 16:29.7 5:18
164 1670 Thomas Shilgalis (SO) Nighthawks IL 3:00 3:14 3:23 3:27 3:24 16:30.7 5:19
165 1459 Eric Metzger (JR) Lake Zurich Running Club IL 3:00 3:22 3:23 3:25 3:20 16:31.2 5:19
166 1863 Robbie Sieczkowski (JR) Sandburg XC IL 2:59 3:19 3:22 3:25 3:24 16:31.2 5:19
167 2114 Bret Hilliard (SR) Una - Illinois 3:01 3:18 3:22 3:24 3:25 16:32.9 5:19
168 1080 Ben Burkett (SO) Centerville XC OH 2:59 3:18 3:25 3:25 3:24 16:33.0 5:20
169 1425 Daniel Honquest (JR) Kroy IL 3:00 3:23 3:19 3:25 3:24 16:33.2 5:20
170 1946 Noah Hunter (SR) Super Soaker Squad MO 3:01 3:18 3:24 3:32 3:18 16:33.8 5:20
171 1415 Nick Serio (SR) Kensington Kross IL 2:59 3:18 3:22 3:24 3:28 16:33.8 5:20
172 2506 Brandon Boyd (SO) Una - Ohio 2:56 3:19 3:25 3:24 3:28 16:34.2 5:20
173 2116 Matthew Hoffman (SR) Una - Illinois 3:02 3:19 3:22 3:24 3:26 16:34.9 5:20
174 2087 Emmanuel Angomas (SO) Una - Illinois 2:54 3:20 3:23 3:27 3:29 16:35.8 5:20
175 2501 William White (SO) Harrison Distance Project IN 3:02 3:26 3:26 3:18 3:23 16:36.8 5:21
176 2090 Lenny Baumann (SR) Una - Illinois 2:57 3:20 3:21 3:27 3:30 16:37.2 5:21
177 1532 Zach Robertson (JR) Medina XC Running Club OH 3:01 3:19 3:23 3:23 3:31 16:39.2 5:22
178 1132 Eli Fischer (SR) Columbus Thorn IN 3:01 3:23 3:24 3:27 3:22 16:39.5 5:22
179 1196 Christopher Egolf (SR) Davidson XC OH 2:57 3:19 3:26 3:26 3:29 16:40.0 5:22
180 1001 Gabe McClain (SO) Blue Springs Dragons MO 2:56 3:23 3:25 3:27 3:26 16:40.1 5:22
181 1400 Nate Cozine (JR) Kensington Kross IL 3:00 3:17 3:23 3:27 3:31 16:40.3 5:22
182 1446 Jacob Bieniek (JR) Lake Zurich Running Club IL 3:00 3:22 3:24 3:28 3:24 16:40.7 5:22
183 1424 Liam Hill (SR) Kroy IL 2:58 3:20 3:24 3:33 3:24 16:40.9 5:22
184 983 Max Martin (SR) 816 Roadrunners MO 3:01 3:23 3:24 3:25 3:26 16:41.2 5:22
185 2133 Liam O'Connell (SR) Una - Illinois 2:57 3:22 3:25 3:31 3:24 16:41.5 5:22
186 1690 Ethan Prior (JR) North Plainfield Running IL 2:56 3:21 3:25 3:30 3:28 16:41.8 5:22
187 1130 Alec Embry (SR) Columbus Thorn IN 3:03 3:27 3:25 3:23 3:22 16:41.9 5:22
188 1197 Reed Farmer (SR) Davidson XC OH 2:56 3:23 3:22 3:30 3:29 16:42.3 5:22
189 2053 Ryan Doorhy (SR) The Dale IL 2:56 3:23 3:24 3:27 3:31 16:42.7 5:22
190 1199 Conner Johanssen (SO) Davidson XC OH 2:55 3:22 3:25 3:28 3:30 16:42.8 5:22
191 1923 Paul Burka (JR) St. Louis XC Club MO 2:55 3:21 3:25 3:28 3:32 16:43.3 5:23
192 1096 Matt Nerlinger (JR) Centerville XC OH 2:59 3:25 3:26 3:29 3:22 16:43.5 5:23
193 1859 Nico Calderon (SO) Sandburg XC IL 3:00 3:22 3:24 3:27 3:28 16:44.0 5:23
194 2062 Ethan Planson (SR) The Dale IL 2:56 3:21 3:25 3:29 3:32 16:44.5 5:23
195 1043 Matthew Ruppert (JR) Cadet Distance Project IN 3:04 3:27 3:27 3:24 3:19 16:44.6 5:23
196 1048 Nathaniel Witmer (SR) Cadet Distance Project IN 3:05 3:27 3:27 3:24 3:20 16:45.5 5:23
197 1986 William Harris (JR) The Carmel Project IN 2:53 3:18 3:26 3:33 3:32 16:46.0 5:24
198 2254 Brayden Watson (SR) Una - Indiana 2:56 3:14 3:18 3:37 3:39 16:46.5 5:24
199 1244 Akhil Ghosh (JR) Downers South Distance Club IL 2:54 3:21 3:29 3:34 3:27 16:47.2 5:24
200 1385 Nate Mayo (JR) Hersey XC IL 2:58 3:23 3:31 3:33 3:20 16:47.5 5:24
201 1451 Sean Ginn (JR) Lake Zurich Running Club IL 3:03 3:24 3:19 3:28 3:31 16:47.5 5:24
202 1898 Matthew Roge (SR) Sheridan Athletic Club IL 3:07 3:26 3:24 3:28 3:20 16:48.1 5:24
203 1079 Adrian Bostwick (SO) Centerville XC OH 2:59 3:22 3:28 3:30 3:27 16:48.3 5:24
204 2084 Kyle Adams (SR) Una - Illinois 3:00 3:21 3:26 3:30 3:29 16:48.5 5:24
205 1945 Drew Faerber (SR) Super Soaker Squad MO 3:01 3:24 3:22 3:28 3:31 16:48.6 5:24
206 2448 Shane Andrews (JR) Una - Ohio 2:56 3:18 3:25 3:33 3:34 16:48.9 5:24
207 1950 Matt Thomas (SR) Super Soaker Squad MO 3:01 3:23 3:27 3:29 3:27 16:49.3 5:25
208 1009 Carson Kline (JR) Braves XC IN 3:01 3:26 3:28 3:30 3:23 16:49.4 5:25
209 1101 Braden Clements (SR) Charger Track Club IN 2:56 3:17 3:29 3:34 3:31 16:49.8 5:25
210 1920 Matt Shafron (SR) Solon Elite XC Club OH 3:07 3:24 3:23 3:27 3:26 16:49.8 5:25
211 1011 Brayden Vincent (SR) Braves XC IN 3:05 3:32 3:25 3:23 3:23 16:50.0 5:25
212 1162 Matt Gregson (SR) Creek Elite OH 2:54 3:22 3:26 3:32 3:35 16:50.6 5:25
213 1815 Jack McDonough (SO) River Running Club OH 2:58 3:22 3:25 3:36 3:27 16:50.6 5:25
214 2067 Ben Sshneiders (SR) The Dale IL 2:58 3:24 3:30 3:30 3:27 16:50.9 5:25
215 1143 John Sluys (SO) Columbus Thorn IN 3:01 3:29 3:25 3:28 3:27 16:51.4 5:25
216 1380 Ryan Buch (SO) Hersey XC IL 2:57 3:20 3:27 3:30 3:36 16:52.1 5:26
217 1348 Brian Kuehl (SR) GVXC IL 2:49 3:21 3:32 3:31 3:37 16:52.6 5:26
218 1434 Colin Costello (JR) LaGrange XC IL 2:55 3:21 3:29 3:34 3:32 16:53.1 5:26
219 1924 Patrick Hetlage (SO) St. Louis XC Club MO 2:54 3:22 3:26 3:32 3:38 16:53.5 5:26
220 1179 Solomon Barket (SO) West Lafayette XC IN 3:04 3:25 3:24 3:27 3:32 16:54.4 5:26
221 1086 Connor Downs (SO) Centerville XC OH 2:58 3:26 3:32 3:32 3:26 16:55.4 5:27
222 1266 Kolton Dunkelbarger (JR) Dragon's XC IL 2:58 3:27 3:29 3:31 3:28 16:55.6 5:27
223 1006 Ryan Hannaford (SR) Braves XC IN 2:57 3:23 3:31 3:33 3:31 16:56.8 5:27
224 1817 Riley Robinette (JR) River Running Club OH 2:58 3:26 3:27 3:29 3:34 16:57.5 5:27
225 1381 Quinn Cunningham (JR) Hersey XC IL 2:59 3:26 3:25 3:31 3:34 16:58.4 5:28
226 1175 Michael Stephenson (SR) Creek Elite OH 2:59 3:24 3:28 3:34 3:32 16:59.4 5:28
227 1852 Lyndon Vickrey (SR) Roosevelt Roadrunners IL 3:04 3:26 3:26 3:30 3:31 16:59.4 5:28
228 1155 Jake Benigno (SR) Creek Elite OH 2:58 3:24 3:29 3:34 3:32 16:59.4 5:28
229 1527 Alex Loeper (JR) Medina XC Running Club OH 3:05 3:26 3:27 3:28 3:32 17:00.1 5:28
230 2391 Nick Saul (SO) Wildcat Track Club OH 2:56 3:24 3:29 3:40 3:30 17:00.4 5:28
231 1944 Ross Baumer (SR) Super Soaker Squad MO 2:53 3:23 3:31 3:39 3:33 17:00.6 5:28
232 1530 Ryan Oleksiak (JR) Medina XC Running Club OH 3:04 3:27 3:27 3:29 3:33 17:01.3 5:29
233 1872 Ryan Skowronski (JR) SHALAH XC Club IL 3:05 3:23 3:30 3:34 3:27 17:01.4 5:29
234 1861 Tom Marchese (SR) Sandburg XC IL 2:57 3:26 3:32 3:37 3:28 17:01.5 5:29
235 1900 Ryan Struckman (JR) Sheridan Athletic Club IL 3:07 3:23 3:25 3:28 3:37 17:01.7 5:29
236 2399 Jacob Nickerson Wildwood Lancers MO 3:01 3:26 3:30 3:32 3:31 17:01.9 5:29
237 1645 Will Cornish (SR) Nighthawks IL 2:59 3:20 3:33 3:35 3:32 17:01.9 5:29
238 1499 Fernando Rosas (JR) Lowell Distance Club IN 3:02 3:28 3:28 3:31 3:31 17:02.3 5:29
239 1471 Max Sellers (SR) Lakota East OH 2:57 3:23 3:29 3:35 3:36 17:03.2 5:29
240 2384 Colin Caniglia (SR) Wildcat Track Club OH 2:58 3:24 3:28 3:36 3:35 17:03.5 5:29
241 1928 Reed Milnor (SO) St. Louis XC Club MO 2:55 3:30 3:34 3:33 3:30 17:03.7 5:29
242 2142 William Powell (SR) Una - Illinois 3:05 3:26 3:32 3:33 3:26 17:04.3 5:30
243 1003 Armani Redes (SO) Blue Springs Dragons MO 3:02 3:26 3:31 3:33 3:31 17:05.0 5:30
244 1816 Joey Nanni (JR) River Running Club OH 3:02 3:29 3:29 3:33 3:30 17:05.7 5:30
245 1314 Adam Clark (SO) Freedom Runners OH 3:04 3:24 3:24 3:35 3:37 17:06.0 5:30
246 1157 Riley Buchholz (SO) Creek Elite OH 2:55 3:27 3:27 3:31 3:45 17:07.2 5:31
247 2385 Collin Kelly (SR) Wildcat Track Club OH 2:59 3:26 3:30 3:34 3:38 17:08.4 5:31
248 1200 Max LeClair (SO) Davidson XC OH 2:58 3:22 3:30 3:37 3:40 17:09.2 5:31
249 1323 Ryan Milligan (SR) Freedom Runners OH 3:05 3:30 3:30 3:30 3:32 17:09.8 5:31
250 1106 Cory Waldron (SO) Charger Track Club IN 3:04 3:27 3:26 3:33 3:38 17:10.0 5:32
251 984 Ryan Mata (FR) 816 Roadrunners MO 3:03 3:27 3:34 3:35 3:28 17:10.4 5:32
252 1862 Sam Rodriguez (FR) Sandburg XC IL 2:59 3:24 3:28 3:36 3:41 17:10.5 5:32
253 1377 Ian Spears (SO) Hawks IL 2:59 3:30 3:31 3:38 3:31 17:10.8 5:32
254 1189 Jack Altman (SO) Davidson XC OH 3:00 3:32 3:31 3:32 3:34 17:11.8 5:32
255 1180 John Bullock (SR) West Lafayette XC IN 3:09 3:31 3:31 3:32 3:27 17:13.2 5:32
256 1083 Andrew Craig (JR) Centerville XC OH 3:02 3:33 3:31 3:29 3:35 17:13.3 5:32
257 1185 Reese Holloway (JR) West Lafayette XC IN 3:05 3:30 3:31 3:34 3:30 17:13.4 5:32
258 1497 Adam Joseph (SR) Lowell Distance Club IN 3:02 3:30 3:37 3:35 3:28 17:14.4 5:33
259 1037 Drake Kropf (FR) Cadet Distance Project IN 3:07 3:32 3:36 3:33 3:26 17:15.2 5:33
260 1330 Luke Reblin (JR) G Lake Distance IL 3:00 3:28 3:31 3:35 3:40 17:15.6 5:33
261 2396 David Golder Wildwood Lancers MO 3:06 3:31 3:32 3:34 3:31 17:15.8 5:33
262 1313 Logan Boone (JR) Freedom Runners OH 3:07 3:28 3:34 3:33 3:31 17:16.3 5:33
263 2206 John Thomas Hodges (SO) Una - Indiana 2:52 3:24 3:38 3:43 3:39 17:18.1 5:34
264 1318 Nick Irelan (FR) Freedom Runners OH 3:08 3:28 3:34 3:33 3:33 17:18.4 5:34
265 1259 Edwin Suida (SO) Downers South Distance Club IL 2:57 3:25 3:34 3:44 3:36 17:19.0 5:34
266 1312 Drew Boggs (SO) Freedom Runners OH 3:05 3:26 3:30 3:36 3:40 17:20.0 5:35
267 1208 Andrew Taylor (JR) Davidson XC OH 3:02 3:29 3:35 3:36 3:38 17:21.0 5:35
268 1317 Jack Humenay (FR) Freedom Runners OH 3:06 3:26 3:33 3:39 3:36 17:21.7 5:35
269 996 Morgan Cauveren (JR) Blue Springs Dragons MO 3:03 3:30 3:30 3:39 3:37 17:21.7 5:35
270 2046 Jacob Belgrad (SR) The Dale IL 3:00 3:22 3:30 3:38 3:50 17:21.8 5:35
271 1506 Mikey Loehr (SR) Mason Track Club OH 3:05 3:36 3:34 3:37 3:30 17:24.6 5:36
272 1141 Petyon Shelton (JR) Columbus Thorn IN 3:02 3:28 3:36 3:40 3:37 17:25.5 5:36
273 1509 Abel Nijakowski (JR) Mason Track Club OH 3:05 3:35 3:33 3:38 3:31 17:25.7 5:36
274 2155 Nikita Smyrnov (JR) Una - Illinois 2:56 3:32 3:43 3:42 3:31 17:26.1 5:37
275 978 Logan Bly (SO) 816 Roadrunners MO 3:04 3:32 3:41 3:39 3:31 17:28.9 5:37
276 1926 Thomas Leeker (SR) St. Louis XC Club MO 3:00 3:33 3:36 3:38 3:39 17:29.4 5:38
277 1507 Logan McCormick (SR) Mason Track Club OH 3:07 3:35 3:33 3:37 3:35 17:30.0 5:38
278 1084 Jeremy Davidson (FR) Centerville XC OH 3:03 3:31 3:38 3:38 3:39 17:30.7 5:38
279 981 Daniel Garrison (SO) 816 Roadrunners MO 3:03 3:37 3:39 3:37 3:36 17:34.5 5:39
280 2162 Bryce Tessmann (SR) Una - Illinois 3:04 3:30 3:36 3:43 3:39 17:35.1 5:40
281 1422 Joseph Evely (JR) Kroy IL 3:01 3:30 3:36 3:43 3:43 17:35.7 5:40
282 1472 Logan Stumpf (JR) Lakota East OH 3:04 3:34 3:39 3:40 3:36 17:36.0 5:40
283 1007 Ninadh Ivaturi (SR) Braves XC IN 3:01 3:31 3:38 3:44 3:41 17:37.5 5:40
284 1367 Glen Garino (SR) Hawks IL 3:04 3:33 3:35 3:43 3:42 17:38.8 5:41
285 2163 Paul Udoni (SR) Una - Illinois 3:04 3:36 3:42 3:43 3:34 17:41.8 5:41
286 1927 Roman Lipinski (SR) St. Louis XC Club MO 2:53 3:37 3:48 3:43 3:43 17:47.6 5:43
287 1468 Ryan Jones (JR) Lakota East OH 3:03 3:36 3:40 3:43 3:45 17:49.2 5:44
288 1874 Kiran Baakkonen (JR) Sheridan Athletic Club IL 3:07 3:22 3:28 3:52 3:59 17:50.0 5:44
289 1035 Daniel Hein (JR) Cadet Distance Project IN 3:07 3:32 3:40 3:44 3:46 17:51.2 5:45
290 2505 Nick Socha (SR) Una - Ohio 3:08 3:32 3:41 3:46 3:42 17:51.2 5:45
291 982 Daryl Gichui (JR) 816 Roadrunners MO 3:08 3:37 3:39 3:38 3:51 17:55.1 5:46
292 1511 Paxton St. Clair (SR) Mason Track Club OH 3:09 3:36 3:40 3:45 3:44 17:55.5 5:46
293 1929 Matt Northcott (SR) St. Louis XC Club MO 3:00 3:37 3:42 3:48 3:47 17:57.0 5:47
294 1602 Gabe Pommier (SR) MSDP IL 3:00 3:29 3:40 3:37 4:11 17:59.5 5:47
295 2504 Andrew Lake (JR) Una - Ohio 2:58 3:34 3:45 3:49 3:51 18:00.0 5:48
296 979 Riley Brookins (SO) 816 Roadrunners MO 3:02 3:29 3:40 3:48 4:00 18:01.3 5:48
297 1505 Grady Lipp (SR) Mason Track Club OH 3:05 3:36 3:39 3:50 3:53 18:05.1 5:49
298 1165 Ian Johnson (SR) Creek Elite OH 3:03 3:35 3:42 3:47 3:58 18:06.7 5:50
299 1332 Ben Steinbeck (SR) G Lake Distance IL 3:05 3:41 3:49 3:47 3:48 18:12.1 5:51
300 1818 Will Thesken (JR) River Running Club OH 3:02 3:37 3:50 3:53 3:50 18:14.2 5:52
301 1136 Sam Horak (SO) Columbus Thorn IN 3:05 3:41 3:44 3:48 3:53 18:14.3 5:52
302 1329 Eli Minsky (SR) G Lake Distance IL 2:56 3:12 3:22 5:35 3:24 18:30.7 5:57
303 1510 Tony Rabe´┐Ż (SR) Mason Track Club OH 3:08 3:44 3:57 3:58 3:44 18:33.1 5:58
304 1321 Zach King (JR) Freedom Runners OH 3:09 3:38 3:52 4:05 3:48 18:33.5 5:58
305 1470 Joe Mislansky (JR) Lakota East OH 3:10 3:46 3:55 3:52 3:49 18:33.9 5:58
306 1814 Jacob Auvil (JR) River Running Club OH 3:02 3:36 3:50 4:01 4:06 18:38.0 6:00
307 980 Nolan Burroughs (JR) 816 Roadrunners MO 3:12 3:47 3:55 3:53 3:52 18:41.3 6:01
308 1925 Justin Koesterer (SO) St. Louis XC Club MO 3:14 3:47 3:53 3:56 3:53 18:44.7 6:02
309 1139 Evan Porter (JR) Columbus Thorn IN 3:07 3:47 4:00 3:57 3:54 18:47.0 6:03
310 1005 Trey Browne (FR) Braves XC IN 3:13 3:49 3:57 3:59 4:00 18:59.5 6:07
311 1442 Roland Van Tassel (SR) LaGrange XC IL 3:14 3:49 3:56 4:00 4:05 19:06.5 6:09
312 1010 Ross Luttrell (SR) Braves XC IN 3:14 3:49 3:57 4:03 4:00 19:07.2 6:09
313 1331 Matt Reynolds (SR) G Lake Distance IL 3:14 3:56 4:08 4:11 3:51 19:22.0 6:14
314 1328 Matt Droessler (SO) G Lake Distance IL 3:14 3:55 4:05 4:11 4:00 19:26.9 6:15
315 1828 Joshua Cable (JR) Rochester Running Rockets IL 2:58 3:25 4:43 4:13 4:25 19:46.2 6:22
316 1498 Jack Love (SR) Lowell Distance Club IN 3:13 3:57 4:08 4:12 4:21 19:53.2 6:24